Şohben Çeşitleri-Afyon Güneş Elektrik

Şohben Çeşitleri

Şohben Çeşitleri

Afyon’da elektrikçi arayanların bir numaralı tercihi olmanın gurunu taşıyan firmamız, pek çok kaliteli hizmeti ile müşterilerini buluşturmaktadır.

Her yeni gün kendisini daha da geliştirerek hem hizmet standartlarını yükseltmekte hem de hizmet çeşitliliğini arttırmakta olan Güneş Elektrik isimli firmamızın yegane amacı müşterilerinin taleplerini karşılamaktır. Afyon elektrikçi ihtiyacına en hızlı, en kaliteli ve en uygun fiyatlı çözümler getiren firmamız kuruluşundan bu yana olduğu gibi her zaman her ihtiyacınızda sizlerin hizmetindedir.

Firmamızın hizmetlerinden biri; şebeke suyunu elektrik, LPG veya doğalgaz yardımı ile ısıtmak yani musluktan sıcak su akmasını sağlamak için kullanılan teknolojik aletlerin belirli bir ücret karşılığında müşterilerle buluşturulması ve müşterilerin almış olduğu bu ürünlerin kurulumunun gerçekleştirilmesidir.

Şohben Çeşitleri Nelerdir?

Afyonda şohben çeşitleri açısından en zengin ürün çeşitliliğine sahip olan firma: Güneş Elektrik firmamızdır. Temelde üç farklı şohben bulunmaktadır. Bunlar:

·         Hermetik şohbenler

·         Bacalı şohbenler

·         Elektrikli şohbenler

Bu teknolojik aletlerde hermetik şohbenler bacalı şohbenler ile kıyaslandığında daha çok kullanıldığı bilinmektedir. Şebeke suyunu elektrik, doğalgaz veya LPG yardımı ile ısıtan bu ürünün kullanımı oldukça kolaydır ve kullanıcılarına kısa süre içerisinde musluktan sıcak su akışı sağlarlar. Daha çok banyolarda kullanılan bu ürün atık gazları dışarıya fanlar yardımı ile atmaktadır. Bu sayede de bacaya ihtiyaç duymamaktadır. Bu durum emniyetli olmasının yanı sıra oldukça da konforludur. Çünkü bu ürünün kullanılması ile ortamı havalandırma gereksinimi de ortadan kalkacaktır.

Bacalı şohbenler ise isminden de anlaşılacağı üzere atık gazların dışarıya atılmasında bacaya ihtiyaç duymaktadır. Bu ürünlerin çok küçük alanlarda kullanılması insan sağlığını tehlikeye sokabileceği için yasaktır. Ortamdaki havayı kullanarak çalışan bu ürünlerde ortamın havalandırılmaması sönmeye yol açar. Bu sebeple devamlı olarak havalandırılması gerekir.  Bu ürünü kullanmak isteyen kullanıcıların baca çekiş kuvvetinin yüksek olması ve bacasının çelikten olması gerekmektedir. Ayrıca bu ürünü kullanacak olanlara baca bakımlarını düzenli olarak yapmalarını öneririz.

Bir diğer tür ise elektrikli olanıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu türün, elektriğe ulaşılabilecek olan her yerde kullanılması mümkündür. Elektrikli şohbenler, hermetik şohbenler ile kıyaslandığında daha kısa sürede suyun ısınmasını sağladığı gözlemlenmiştir. Bu sebeple sabırsız olan kullanıcıların elektrikli şohben satın alması önerilir. Kullanımının kolay, konforlu ve hızlı olmasının yanı sıra enerji tasarrufu sağlaması da ürünün tercih edilme oranını da arttırmaktadır. Afyonda elektrikli şohben satışı yapan Güneş Elektrik firmamızdan bu ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi edinilmesi mümkündür.

Şohben Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken ilk husus ihtiyaç duyulan sıcak su kapasitesinin belirlenmesi olacaktır. Çünkü ihtiyaç duyulan sıcak su kapasitesi alınacak olan ürünün çeşidinin, boyutunun, marka ve modelinin vs. belirlenmesinde bir hayli önemlidir. İkinci bir husus ise kullanılacak olan alanın boyutudur. Örneğin; daha öncede belirtildiği üzere yüzölçümü küçük olan alanlarda bacalı olanların kullanılması uygun görülmemektedir.  Üçüncü bir husus ise fiyat kalite performansıdır. Uygun fiyatlı ancak yüksek kaliteli ürünlerin tercih edilme oranı her zaman daha yüksektir. Bireyler ayırdıkları bütçe ile en yüksek performansı alacağı ürünü tercih etmek isterler.

Dördüncü husus ise enerji tasarrufu olacaktır. Alınacak olan ürünün en yüksek enerji tasarrufu gerçekleştirecek ürün olmasına bir hayli dikkat edilir. Beşinci husus ise kullanılacak olan alana uygunluğudur. Uzun vadede kullanılmak üzere alınacak olan ürünlerin kurulumunun yapılacağı alanın görüntü ile uyum içerisinde olması istenir. Bir diğer husus ise güvenliktir. Alınacak olan ürünlerin güvenli kullanım vaat etmesi en önemlisidir. Son olarak alınacak olan ürünün kurulumunun kolay olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak pek çok çeşit arasından seçim yapılabilir.

Güneş Elektrik Şohben Satışı

Sektörü içerisindeki gelişmeleri yakından takip eden ve mağazasında bulunan ürünleri gün be gün güncelleyerek su ısıtma konusunda uygun fiyatlı ve hızlı bir çözüm getiren şohben çeşitleri Afyonda bulunan firmamızda müşterilerimiz ile buluşmaktadır. Oldukça fazla marka ve modele ev sahipliği yapan firmamızdan kaliteli, uygun fiyatlı, uzun ömürlü ürünlerin temin edilmesi mümkündür.

Güneş Elektrik Şohben Montajı

Alanında en başarılı Afyon elektrik ustası ve ustalarını bünyesinde barındıran Güneş Elektrik isimli firmanın bir diğer hizmeti ise satın alınan ürünlerin kurulumunun gerçekleştirilmesidir. Özellikle elektrik ile çalışan şohbenler için kurulumunun uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir. Kurulum için işi ustasına bırakmamak güvenlik açığı ortaya çıkaracaktır. Bu durum bireyleri her türlü risk ile karşı karşıya getirebilir. Olası tehlikeli durumlarla karşıya kalmamanız için bizler, sizlere daima bir telefon uzaklığındayız.