Led Işıklandırma Çeşitleri-Afyon Güneş Elektrik

Led Işıklandırma Çeşitleri

Led Işıklandırma Çeşitleri

1920’li yıllarda Rusya’da kullanılmaya başlandığı bilinen ve “Light Emitting Diode” kelimelerinin kısaltması olan bu ışıklandırma, günümüzde oldukça fazla kullanım alanlarına sahiptir. Kullanım alanının fazlalığı bu ürünün zaman içerisinde çeşitlenmesine ve gün geçtikçe bir yenisinin üretilmesine sebebiyet oluşturur.

Afyon elektrikçi sektörünün bilinen simalarından olan Güneş Elektrik firmamızdan bu popüler ürün kolaylıkla ve güvenle temin edilebilir. Eğer sizlerde aydınlatmanın en yenilerinden olan bu ürünün pek çok çeşidi ile yaşam alanlarınızı buluşturmak istiyorsanız bizleri ziyaret edebilirsiniz. Firmamızın bir diğer hizmetiniz ise Afyonda led ışıklandırma yapanlar arasında yer alıyor olmasıdır. Temin ettiğiniz ürünler, en iyi Afyon elektrik ustası ve ustalarını bünyesinde barındıran firmamız tarafında yaşam alanlarınızda yerlerini alacaktır.

Led Işığın Özellikleri Nelerdir?

Uygun fiyatlı ve uzun ömürlü olması ile bilinen bu aydınlatmanın bir diğer özelliği ise yüksek enerji tasarrufu sağlıyor olmasıdır. Yarı iletken yapıda olan bu aydınlatmanın farklı renkleri ve farklı parlaklık dereceleri mevcuttur. Bu aydınlatmanın bir diğer önemli özelliği de çevre ve insan dostu olmasıdır. Ayrıca yüksek gerilime karşı dayanıklı olduğu, doğal ışık yaratıyor olduğu, lamba değişimine ihtiyaç duymaması, dokunulduğunda çarpmaması, görselliğinin kuvvetli olması gibi daha pek çok özelliği bulunmamaktadır.

Bahsi geçen ve geçmeyen daha pek çok sebep kişilerin bu aydınlatmaya yönelmesini sağlamaktadır.  Talep edilen renk, uzunluk ve çeşitte led ışıklandırma Afyonda led ışıklandırma çeşitleri satışı yapan firmamızdan temin edebilirsiniz.

Led Işıklandırma Nerelerde Kullanılır?

Yeni nesil ışıklandırma olarak da bilinen led ışıklandırmanın, kullanıldığı pek çok farklı yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları maddeler halinde belirtilecektir.

·         İşyerleri,

·         Sokak ve caddeler,

·         Halı sahalar,

·         Parklar ve çay bahçeleri,

·         Binaların dış cepheleri,

·         Bina içi aydınlatma,

·         Yol üzerinde bulunan işletmeler,

·         Otobanlar ve yollar,

·         Tarihi yapılar,

·         Telefon ve televizyonlar,

·         Reklam panoları vs.

Led Işıklandırma Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanına göre değişiklik gösteren altı farklı çeşitte led aydınlatma bulunmaktadır. Bunlardan ilki “single led” olarak adlandırılır. Çalışma prensibi ise basılı devre kartı üzerine elektronik bir devrenin çizilmesi ve çizilmiş olan devreye uygun olacak şekilde led ışıkların yerleştirilmesi şeklindedir. Tercih edilen kullanım alanı daha çok ev içi ışıklandırmadır. İkincisi “DC led” olarak adlandırılır. Çalışma prensibi single led ile kıyaslandığında daha gelişmiş olan DC led, doğru akım ile çalışmaktadır. Üçüncüsü ise “AC led” olarak adlandırılır. AC led diğerlerinden farklı olarak çalışması için şebekeye bağlanmasını gerektirir.

Dördüncüsü ve en çok kullanılanı ise “RGB led” olarak bilinir. RGB led, renk değiştiren led ışıklara verilen isimdir. Pek çok renginin bulunması sebebi ile RGB led ışıklandırma her yerde karşınıza çıkabilir. Beşincisi ise “COB led” olarak adlandırılmaktadır. COB led isimli bu türde, led ışıklar merkezi bir noktada toplanmaktadır. Bu durum led ışıkların hem montajını hem de değiştirilmesini kolaylaştırması sebebi ile oldukça avantajlıdır. Altıncısı ve sonu ise “lineer led” olarak adlandırılmaktadır.  Single led isimli türde olduğu gibi lineer led isimli bu türde de tekil led ışıklar basılı devre kartının üzerine doğrusal olarak dizilmesi sonucunda çalışır.

Led Işıklandırmanın Doğru Adresi: Güneş Elektrik

Led ışıklandırma satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan olan; dayanıklılık, garanti, çeşitli belgelere sahip olup olmayışı gibi daha pek çok etkenin değerlendirilmesi, yollarımızın kesişmesine sebep olacaktır. Bahsi geçen tüm hususların mevcut olduğu ürünlerin satış ve montajını yapan şirketimizden ihtiyacınız olan tüm ürünleri temin edebilirsiniz. Led ışıklandırma ürünlerinden bazıları şunlardır:

·         Led ampuller

·         Led paneller

·         Led projektörler

·         Şerit led ışıklar

·         Led spotlar

·         Led tavan armatürleri

Led ışıklandırma denildiğinde ilk akla gelen bu ürünleri ve daha fazlasını yüksek kalite uygun fiyat farkı ile satın almak ve alanından oldukça deneyimli ustalar tarafından montajının yapılmasını sağlamak için daha neyi bekliyorsunuz? Güneş Elektrik isimli firmamızı mağazamızda ziyaret edebilir veya iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Afyon’da elektrikçi arayışına son veren Güneş Elektrik firmamız, müşterileri ile daima kaliteli, güvenli, yenilikçi ve uygun fiyatlı bir hizmeti buluşturmaktadır. Sektörde bulunduğu günden bu tarafa gelişimini sürdüren firmamız, müşterilerinin tüm taleplerine cevap verebilmeyi gün be gün hizmet standardını arttırmayı hedeflemektedir. Kaliteden taviz verilmeyen ürünler ve uzman işçiliğin buluştuğu firmamız ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz.